Доставка квітів в Київ
0
Бажання

А чи знаєте Ви, що ..?

А чи знаєте Ви, що ..?

Квіти - це не просто подарунок у святковий день, прикраса будь-якого будинку, вияв вдячності, поваги, любові. Квіти зберігають у собі багато таємниць, загадок і міфів. Але є величезна кількість правдивих і шалено цікавих фактів, якими ми з радістю хочемо поділитися з Вами!

А чи знаєте Ви, що ..

У 1720 році Карл Лінней в невеликому містечку в Швейцарії створив квітковий годинник. Карл Лінней спостерігав за рослинами і в якийсь момент розгледів здатність квітів орієнтуватися в часі. Виникає питання: «А яким же чином можна було створити справжній годинник з квітів?». Циферблат квіткового годинника складався з секторів. У кожному секторі були висаджені квіти певного виду. За допомогою такого годинника з'явилася можливість фактично точно визначати час (з похибкою в півгодини). Але «працювати» такий годинник могли тільки лише в сонячний день, тому як в похмуру погоду не всі квіти з квіткового циферблата розкривалися.

Примули здатні передбачати виверження вулканів. За словами вулканологів, королівська примула на острові Ява (в горах Пангранто) розквітає лише напередодні виверження вулкана. Вчені пояснили цей факт впливом ультразвуку на капіляри примули. Ультразвук впливає на прискорення руху рідин в тканинах рослини і процес обміну речовин, тому рослина розквітає.

Квіти так само приходять на допомогу і геологам. А допомога така: квіти допомагають визначити геологам наявність корисних копалин в надрах землі. Наприклад, фіалки ростуть в грунті, збагаченої цинком, а така рослина як адоніс говорить про наявність вапна в землі. У Китаї, Австрії за допомогою рослин, які вважають за краще грунт, багату на мідь, були відкриті поклади мідної руди. А в Америці таким же способом були знайдені родовища срібла. Спостережні ботаніки так само зробили висновок, що акантофілліум (мешканець жарких пустель), потрапляючи в грунт з наявністю сірки, розквітає не звично рожевими квітами, а білими. А ось змінена форма пелюсток у квітів маку говорить про те, що в грунті знаходяться поклади цинку і свинцю. Допомога в пошуку води (прісної або солоною) може надати солодка. Причому, якщо ця рослина росте пишно, то вода прісна, а якщо на листочках є наліт і зростає слабо, а то і зовсім не росте, значить, вода солона.

Жінки зобов'язані такому улюбленому головного убору як капелюшок звичайної троянді. У середньовіччі у Франції, жінки носили на голові вінки, звиті з троянд. Такий жіночий головний убір називався «шапель». В якомусь сенсі, капелюх сталася від троянди. За однією з версій, середньовічна шапель і стала прародителькою сучасних капелюшків

У багатьох країнах, квіти - це не тільки естетичне задоволення, їх дійсно їдять! Наприклад, в Англії і у Франції листям календули заправляють різні супи, а ось бутони люцерни додають в салати. Китайці вживають в їжу цибулини деяких лілій, з кореневищ лотоса роблять борошно, варять супи. У Франції з фіалок роблять желе, яке відрізняється своїм вишуканим ароматом. А ось в Японії використовують пелюстки хризантеми для приготування десертів. Дуже цікавий факт, листя кульбаб використовують в салатах, його коріння в відвареному вигляді вживають як замінник шпинату, а ось в смаженому вигляді можуть навіть замінити каву.

А ось в США кожен штат має свою квітку-улюбленець, який і є їх символом. Наприклад, в Індіані квітка-символ півонія, в Огайо - червона гвоздика. У штаті Аляска - незабудка, в Канзасі - соняшник, в Техасі символом є синій люпин, в штаті Каліфорнія - ешшольція, а в Колорадо - водозбір.

09/09/2016