Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Гіацинт: тонкощі догляду в домашніх умовах

Гіацинт: тонкощі догляду в домашніх умовах

Гіацинт є досить незвичайним квіткою, а в перекладі з грецького це назва означає «квітка дощу». Дійсно, адже в Малій Азії (батьківщині гіацинтів) ця квітка розпускається навесні з першими теплими дощами.

Гіацинт завжди цінувався за свою пишність, незвичайну форму і яскраві відтінки квіток. Крім цього, даний квітка має дуже приємним, тонким і по-справжньому стійкий аромат. З цього, садівники дуже люблять прикрашати свій ландшафт саме цими квітами, висаджуючи їх в дивовижної краси композиції. Гіацинт - багаторічна цибулинна рослина, налічує приблизно 30 дикорослих видів. Різні види гіацинтів широко поширені в Малій і Середній Азії, в басейні Середземного моря.

Як вирощувати гіацинт будинку

Як зазначалося раніше, гіацинт - це все-таки садова рослина. З цього, для того, щоб вирощувати гіацинт будинку, потрібно створити йому відповідні умови.

На жаль, гіацинт - це не те рослина, яке зможе радувати Вас роками. Цибулини використовуються в домашніх умовах лише для вигонки. У свою чергу, вигонка - це створення сприятливого середовища для прискорення росту рослини.

Після вигонки цибулину гіацинта необхідно висадити у відкритий грунт для відновлення. Справа в тому, що сама по собі вигонка, занадто виснажує рослину і на повторне цвітіння у нього просто банально не вистачає сил. З цього, після відходу в домашніх умовах, гіацинт слід пересаджувати в сад.

Найчастіше квітучий гіацинт набувається в магазині, далі йде догляд за ним в домашніх умовах. Коли він відцвіте - пора його пересаджувати в умови, які більше підходять для цієї квітки!

Посадка гіацинтів в горщик

У горщик можна висаджувати як по одній, так і по три цибулини. Розмір горщика підбирайте за розмірами і кількістю цибулин. Простежте, щоб їм не було там тісно. Так само, важливо пам'ятати, що відстань між цибулинами має бути близько 2-2,5 сантиметра.

На дно горщика обов'язково покладіть шар дренажу (так само можна використовувати шар піску, приблизно 2-3 сантиметри). Для самого субстрату можна використовувати торф з піском. 1/3 частина цибулини (іншими словами, верхівка цибулини) обов'язково повинна бути над землею. Зверху субстрат можна посипати піском. Шар піску повинен варіюватися від 0,5 до 1 сантиметра. Наявність тонкого шару піску на поверхні субстрату запобіжить загнивання цибулин. Після посадки для поливу можна використовувати 0,2% розчин кальцієвої селітри.

Після посадки горщики з цибулинами необхідно помістити в темне, прохолодне місце на строк від 6 до 10 тижнів. Температура повітря в такому місці повинна бути приблизно від +5 до +9 градусів. Щоб закрити цибулину від світла, можна скористатися чорним пакетом. Таким чином, Ви створите умови, які необхідні для росту цибулини в осінньому саду.

Як правильно поливати гіацинт?

Гіацинт любить велика кількість води, але при цьому не повинен утворитися застій. Адже від цього, цибулина може почати загнивати. Щоб запобігти застій рідини, необхідно щоб в горщику був дренажний шар. Так само, «зайву» воду після поливу, потрібно зливати. Коли поливаєте гіацинт, важливо щоб вода не потрапила на бутон, саму цибулину, листочки. Відмінним варіантом правильного поливу гіацинта - наливати воду в піддон горщика.

Особливості квітконосу гіацинта

У гіацинта може бути цветонос дуже коротким, квітки можуть почати розпускатися, будучи в розетці листя.

Це може бути в разі:

1. Недостатнього поливу. Допустити пересихання субстрату, в якому знаходиться гіацинт, не можна.

2. Високої температури або яскравого світла після тривалого періоду охолодження. Адаптація гіацинта після «осінніх» умов повинна відбуватися поступово. У перші дні після періоду охолодження, потрібно підтримувати температуру в приміщенні, де знаходиться гіацинт приблизно в +12 градусів, і тримати не в надто освітленому місці.

19/08/2016