Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Історія створення букетів | Як раніше створювалися букети

Історія створення букетів | Як раніше створювалися букети

Саме слово «букет» французького походження і означає «лісок, гай». Ми впевнені, що кожен з Вас відразу ж представляє перед очима композицію зі свіжих і гармонійно поєднуються між собою квітів і рослин.

Давайте ж спробуємо розібратися, як давно з'явилася наука складання букетів. Історики стверджують, що традиція прикрашати свої будинки композиціями зі свіжих рослин і квітів виникла ще 6 000 років тому в Месопотамії. Тут зустрічалися не тільки класичні букети, а й вінки, гірлянди, які прикрашали фасади палаців і храмів. Типовою формою букета в цей час став так званий «факел», тобто розташовані ярусом квіти, які були обрамлені листям папірусу. У таких букетах використовували маки, троянди, лілії, хризантеми, листя оливи і селери і багато інших квіти і рослини, відомі нам до сьогоднішнього дня.

Без сумніву, квіти зіграли вагому роль в житті наших предків, адже саме ними прикрашали храми і жертовні вівтарі, приносили в дар богам і правителям. Найвідомішою богинею квітів вважається римська Флора. В її честь влаштовували масові урочистості, до її вівтаря підносили оберемки квітів, вінки, гірлянди і всілякі композиції зі свіжих квітів і рослин. Незабаром квіти стали своєрідними прикрасами не тільки жител, а й самої людини: з них плели браслети на руку, шию, вінки на голову. Ця традиція збереглася у деяких народів і до цього дня. Квітковими бусами нагороджували переможців спортивних змагань та воїнів, які повернулися з перемогою, а так же щасливих молодят.

Перші флористи з'явилися в Греції. Разом з цим на площах розпочинається торгівля букетами, вінками і гірляндами і саме тоді з'являється чітке розходження між чоловічими і жіночими букетами. Перші в основному збиралися із зелені, тоді як другі виглядали більш ніжно і барвисто за рахунок різноманітності квітів і рослин.

У Стародавньому Єгипті фараони вимагали, щоб в їх кожній подорожі були присутні живі квіти. Не дивлячись на те, що тоді букети не ставилися в воду і вважалися лише недовговічними творами мистецтва, значення кольорів в житті людини вже тоді ясно промальовує.

В середні віки відбувається певний спад в світі квітів. Проте, саме в цю історичну епоху церква визнає за квітами право на релігійну символіку. Таким чином, людство отримало символ Діви Марії - білу троянду і Христа - червону.

Епоха Ренесансу стала ключовою в історії створення букетів. Саме в момент, коли церква стала все менше впливати на повсякденне життя людей, квіти стали звичними і для звичайних городян. Сталося народження букета в тому вигляді, в якому ми його знаємо і любимо на сьогоднішній день.

Подальший розвиток букетів стрімко йшло вгору. Стали з'являтися професіонали, які знають толк в значенні кожного виду, відтінку і навіть форми квітки. Букети увійшли в моду як невеликі, правильної форми і легкі композиції. Для зручності рукоятку букетів робили з мереживною манжетки або паперу.

Згодом букети тільки набували все нові і нові форми, збагачувалися новими екзотичними і дивовижними квітами і рослинами, змінювалася мода на упаковку і розміри, забарвлення квітів, але, тим не менш, варто з повною упевненістю сказати, що наука створення букетів розвивалася і розвивається по донині. Головним і незмінним є те, що люди залишаються не байдужі до прекрасного, вміють цінувати і прикрашати те, чим нагородила нас природа. Людина навчилася висловлювати свої почуття, емоції і ставлення за допомогою букетів, при цьому не використовуючи слів, дарувати посмішки і щастя, дивувати і радувати оточуючих. І хто знає, можливо, саме завдяки таким прекрасним творінням як квіти цей світ ще може пишатися чимось прекрасним, ніжним і чуттєвим.

12/07/2015