Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Тюльпан - дорогий східний гість

Тюльпан - дорогий східний гість

Персія - батьківщина не тільки незліченних казок, м'яких килимів і найніжніших тканин. У цій прекрасній країні почав своє життя квітка, який і понині уособлює свіжість приходить весни, грацію, любов і ніжність.

У далекі часи правил Персією принц Фархад, але ніхто з місцевих красунь не змогли зачепити його серце. І тільки красуня Ширін, племінниця імператора Вірменії, своєю добротою, милосердям і бажанням допомогти людям, привернула увагу принца. Навіть свою руку вона обіцяла віддати тому, хто допоможе врятувати країну від посухи. Щира і сильна любов принца пробила гору, яка загороджувала шлях річці, і дозволила досягти любові красуні Шіхрін. Принц почав підготовку до весілля. І тут залишилися не при справах претенденти на серце Шіхрін затіяли щось недобре. Вони прибули до Фархаду прямо перед приїздом Шіхрін і розповіли про раптову смерть його нареченої. Не тямлячи себе від горя принц скочив на коня, поскакав на гору і стрибнув у ущелині, не уявляючи тепер свого життя без коханої. Падаючи, він розбився, і там, де кров його окропила землю, розпустилися небачені досі квіти.

Перси дали йому ім'я «толібан», оскільки його бутони дуже нагадували національний головний убір - тюрбан. Поети оспівували красу тюльпана, порівнюючи лінії бутонів з вигинами брів східних красунь, а бархатистість пелюсток з ніжністю шкіри на їх щічках. Замовити цей прекрасний квітка в Києві можна за допомогою сервісу доставка квітів по Києву.

З Персії тюльпан перекочував до Туреччини. В Османській імперії його ласкаво назвали «лале». І понині одним з улюблених жіночих імен на Сході є Лалі. Саме в Туреччині до розведення і селекції тюльпанів підійшли дуже серйозно. Цим займалися обрані садівники і росли квіти тільки в садах Великого Султана. Продавати квіти і цибулини, а тим більше вивозити з країни, було суворо заборонено.

Незважаючи на це, посол імператора Австрії в 1554 році все-таки примудрився підкупити садівника султанського саду і вивіз до Відня кілька цибулин. Директор Віденського саду Charles de l'Ecluse зацікавився незвичайним квіткою і став активно займатися його селекцією, і навіть розсилав своїм колегам в інших країнах насіння та цибулини. Та й купці через п'ять-десять років стали завозити дорогі цибулини в країни Європи. Так тюльпан потрапив до Франції і Німеччини, де його вирощували спочатку при королівських дворах і садах високопоставлених осіб, і де букет тюльпанів став символом багатства і знатності.

А потім той же Карлос Клюзіус завіз цибулини стали модними квітів до Англії, а потім і в Голландію. І тоді в країні, пишається своїми сирами, почався справжній «тюльпановий бум», який через десятиліття мало не призвів цілу державу до повного краху. Країна, яка займалася завезенням з колоній і продажем в Європу спецій, тютюну, рідкісних фруктів і овочів, раптом переключилася на вирощування і торгівлю тюльпанами.

І, незважаючи на те, що зродився тюльпан в землях далекого Сходу, саме Голландія з тих пір вважається країною тюльпанів і славиться великою кількістю їх різновидів на величезних строкатих полях.

06/12/2014