Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Лілії: історія і легенди про лілеї | BuketLand

Лілії: історія і легенди про лілеї | BuketLand

Історія лілії в Німеччині і середньовіччя

Один з найбільш суперечливих квітів в світі флористики - лілія. До лілій неможливо залишитися байдужим - Ви їх або любите, або на дух не переносите, проміжного почуття не дано. Проте, саме ця квітка стала уособленням чистоти і невинності серед багатьох культур і народів. У цій статті служба доставки квітів в Києві поділиться з Вами історичними фактами і красивими легендами про прекрасних ліліях.

У середньовічній Німеччині лілія вважалася квіткою загробного життя і траурного стану. За переказами, лілія є символом спокутування гріхів. Вважається, що якщо на могилі проростає лілія, людина, похований під нею, є невинно засудженим. Прекрасна легенда німців розповідає про повір'я, що разом з кожною квіткою лілії є ельф, який разом з нею народжується і вмирає. У денний час ельфи покірно сплять усередині квітки, а вночі починають злегка розхитувати високе стебло з квіткою. Розгойдуючись, лілія починає дзвеніти, тим самим допомагаючи ельфам вимовляти магічну молитву. Після цього чарівного процесу ельфи повертаються в свої квіткові ліжку і міцним сном засипають до наступної чудової ночі.

Роль лілії в історії Франції

З епохою похмурого середньовіччя і зловісними інквізиції лілія раптово перетворилася на квітку ганьби. Католицька церква почала використовувати даний квітка при масових спалення «грішниць» на вогнищах. До сих пір складно пояснити, чому красивий квітка раптом став символом мракобісся і наруги над людьми. Найжахливіших злочинців таврували зображенням лілії.

На Русі в епоху християнства біла лілія вважалася символом чистоти і непорочності, в зв'язку з чим ця квітка стала незмінним подарунком для нареченої в день її весілля. Ще одним символізмом лілії стало її уособлення з квіткою світу. Культивувати ж лілії стали тільки при правлінні Петра І. У сучасному світі лілії зустрічаються буквально в будь-якому квітковому магазині. Ця квітка широко використовується у весільній флористиці, в створенні квіткових композицій і букетів, навіть при створенні іграшок з квітів.

Варто відзначити особливу роль, яку зіграла лілія в історії Франції. Коли французи здобули перемогу над германцями поблизу річки Лі, де росли лілії, переможці поверталися додому в вінках з лілій. З тих пір лілія вважалася уособленням чесноти і правосуддя, нею прикрашали герби і прапор. У ті далекі часи Франція стала королівством лілій, а згаданий вище квітку став бажаним гостем кожного саду і парку.

Сучасна лілія - ​​яка вона?

На сьогоднішній день в світі флористики відомо понад 3000 сортів лілій. При цьому число нових гібридних сортів цієї квітки з кожним роком тільки збільшується. Найкрасивішим сортом визнана ладенбургская лілія. Прекрасна легенда свідчить, що під час появи цієї квітки на світло, все решта рослини схилили перед нею свої голови, дерева зашуміли листям, а повітря наповнилося тонким і ніжним ароматом. З краплею роси всередині квітки лілія була схожа на перлину.

Найціннішим і затребуваним сортом лілій, а в зв'язку з цим - досить рідкісним, вважається королівська лілія. Її батьківщиною є Китай, провінція Сичуань, де серед гір загублене вузька долина дарує світові прекрасні квіти. У 1903 році англійський ботанік забрів в ці землі і відкрив світові прекрасне рослина з великим білим квіткою. З цієї провінції цибулини королівської лілії були привезені на простори Англії, а вже звідти стали поширюватися по всіх куточках земної кулі. До цього дня лілія вважається популярним квіткою в світі флористики і знаходить застосування в різних сферах людського життя. Крім своїх декоративних і естетичних властивостей лілію використовують в косметології, кулінарії і медицині.

05/07/2018