Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Лілія - прекрасна і непорочна

Лілія - прекрасна і непорочна

Різноманіття легенд, міфів, сказань, історій і просто згадок про цю квітку саме по собі вже голосно говорить про незвичайність і популярності лілії в усі часи.

І найдивніше те, що в яких би країнах не складалися ці легенди, і в які століття існування нашої цивілізації, всіх їх об'єднує зворушливе, майже божественне ставлення до цієї квітки як до втілення чистоти, непорочності та благоговіння.

У Грецькій міфології - в різних інтерпретаціях - квіти лілії з'явилися там, де на землю впали краплі молока богині Юнони. В іудейських переказах лілія росла в райському саду і диявол, спокушаючи Єву, не зміг торкнутися квітки і осквернити його чистоту і непорочність. У єгипетських ієрогліфах часто зустрічається малюнок лілії, який позначав то надію і свободу, то короткочасність життя. Квітами лілій прикрашали в Давньому Римі статуї богів і богинь, їх чоло і одяг. Оскільки лілія вважалася квіткою розкоші і витонченості, вона була окрасою для патриціїв і їх дружин, квітами прибирали також ложі і колісниці найбільш шанованих римлян. Але найбільше значення і сенс отримала лілія у Франції, починаючи з язичницького короля Хлодвіга, якому перед битвою при Толбіаке з'явився ангел з гілкою лілії в руці і оголосив, що відтепер ця квітка він зробить своїм зброєю і заповідав нащадкам франків почитати його. Бій було виграно, а Хлодвіг після цього прийняв хрещення з усією своєю родиною, челяддю і підданими. З тих пір лілія стає емблемою і символом королівської влади Франції. Вона при різних правителях з'являється на королівської друку, на гербі, на монетах, на прапорах - гілка з трьох лілій символізувала три незмінні чесноти Людовика Святого: співчуття милосердя і правосуддя. Був заснований орден Білої Лілії, щоб таким чином відрізняти тих підданих, яким хотів висловити вищий ступінь благовоління Людовик XVIII і зробив її символом династії Бурбонів. Папа римський Павло III також відрізняв Орденом Лілії особливих прихильників церкви.

У різних країнах в багатьох перекази згадується лілія як символ пишноти, святості, чистоти і благородства. А в християнських країнах білосніжна чистота лілії символізує непорочність, духовність і невинність, тому Діву Марію і архангела Гавриїла часто зображують з квіткою лілії в руках. І саме тому на весільні церемонії дарують букет з білих лілій, щоб підкреслити чистоту помислів і священність даної події.

У наші дні ця квітка вирощують у величезних кількостях в оранжереях, щоб ми могли насолоджуватися його красою і незвичайним ароматом. Відомі вже більше 10 тисяч сортів лілії і вони продовжують оновлюватися, завдяки зростаючій популярності цих квітів. Лілії розрізняються по групах сортів (їх всього дев'ять), по положенню і формі бутонів. І, зрозуміло, по їхньому фарбуванню. Різноманітність забарвлення бутонів задовольнить найвишуканіший смак - білосніжні і фіолетові, абрикосові та ніжно-рожеві, жовті і червоні, помаранчеві та персикові, з облямівкою і без неї, в смужку, в цяточку, з переливами і мазками, одноколірні або двоколірні! Рішення приймати вам, а фахівці з сервісу доставка букетів Київ допоможуть вам вибрати найприємніший для вашої обраниці відтінок.

Багато видів мають тонкий ніжний аромат, але деякі випромінюють дуже сильний і задушливий. Тому останні намагайтесь не ставити в закритих приміщеннях і особливо в спальнях. І при виборі квітів обов'язково враховуйте пристрасті тієї особи, для якої призначений букет. А для весіль підбирайте ті сорти, що не виділяють аромат, або прикривайте квіти прозорою вуаллю, щоб не завдавати зайвих проблем.

Лілії дуже красиво виглядають в букетах. Флористи складають їх таким чином, щоб розкритими були один або два бутона в суцвітті. Тоді всі інші будуть розкриватися поступово і краса композиції зберегтися протягом 7-10 днів. Просто зверніться до послуги доставка квітів по Києву, і букет з найсвіжіших лілій здивує вас своєю красою!

22/12/2014