Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Правила складання квіткових композицій

Правила складання квіткових композицій

Складно уявити сучасне життя людини без наявності в ній кольорів. Причому квітів в будь-яких їх проявах: будь то букети, композиції, такі популярні останнім часом - прикраси для волосся або ж оригінальні іграшки з живих квітів. Як би там не було, незаперечним залишається той факт, що квіти супроводжують людину протягом усього його життя. Безмірне кількість картин, віршів та інших творів мистецтва присвячено саме цим створінням природи. Жоден сад неможливо уявити без тонкого запаху квітів, їх буйної забарвлення і різноманітної форми.

Щодня селекціонери намагаються вивести нові сорти, а в цей час, полки квіткових магазинів ломляться від буйства і різноманіття вибору цих прекрасних і ніжних чудес природи. Без присутності квітів складно уявити день народження, ювілей, весілля або будь-який інший урочисте свято.

Любов до квітів підштовхнула людство до створення окремої і самостійної науки про створення композицій з живих квітів. Це наука отримала назву флористика. Такі композиції є унікальними і ексклюзивними творами мистецтва, тому що кожна квітка, що становить єдине ціле - по-своєму унікальний і единственен в своєму екземплярі.

При складанні квіткової композиції важливо дотримуватися 7 головних правил, що сприяють отриманню якісного результату. Безсумнівно, найважливішим є Ваша особиста фантазія, а так же натхнення, але, вважається, що ці прості правила незмінні в роботі флориста. Правила надані сервісом доставка квітів Київ.

Отже, правило №1: конструкція композиції. Це основний фактор при складанні квіткової композиції, тому що саме на цьому етапі флорист визначає висоту, ширину і глибину майбутньої композиції.

Правило №2: пропорції .. Здавалося б, про яких пропорціях може йти мова, якщо квіткова композиція це політ фантазії флориста? Але все ж варто дотримуватися пропорції між розмірами листя і бутонами квітів, висотою композиції і судини, в якому вона знаходиться, габаритами і аранжуванням вітрини і т.д. При правильному дотриманні цього правила квіткова композиція виглядає гармонійно і природно, не викликає роздратування і негативні емоції.

Визначити вірні пропорції допоможе правило «золотого перетину»: всю висоту майбутньої аранжування ділять на 8 частин, 5 з них - висота квітів, а 3 - висота посудини.

Правило №3: ритм. Дане правило полягає в правильному чергуванні форм, фактури і колірної гами кольорів. Така композиція буде виглядати динамічно, її буде цікаво розглядати і вдивлятися в деталі.

Правило №4: фокус. Будь-яка квіткова композиція повинна володіти центральною точкою, яка залучає увагу - фокусною точкою. Це можуть бути дрібні суцвіття або квітка з великим бутоном. Фокус у своєму розпорядженні не обов'язково в центрі композиції, це може бути її вершина, край або підставу.

Правило №5: гармонія. Визначити ступінь гармонійності композиції дуже складно, тому що саме цей параметр - вельми суб'єктивна характеристика. Саме тому досить складно дати флориста поради по досягненню гармонії при складанні квіткової композиції. Справжні професіонали працюють суто на власні пристрасті та вподобання, керуючись особистим почуттям смаку.

Правило №6: врівноваженість. Перегукується з гармонією, але має більш вузькою спеціалізацією, тому що визначає загальну форму композиції, а точніше - її зовнішню стійкість. Для досягнення такого ефекту флористи розміщують, наприклад, великі листи - в середині або внизу композиції.

Правило №7: колірна гамма. Одна з основних характеристик будь-якої квіткової композиції, тому що саме цей фактор моментально кидається в очі. Флористи при підборі необхідних квітів користуються колірним кругом: всередині нього всі кольори умовно діляться на 2 групи (холодні і теплі кольори). Теплі відтінки надають композиції живого, барвистого настрою, в той час як холодні - надають врівноваженості і спокійного вигляду.

Доставка квітів Київ

21/04/2015