Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Правильний догляд за орхідеєю в домашніх умовах

Правильний догляд за орхідеєю в домашніх умовах

Для того щоб зрозуміти як доглядати за цим дивовижним квіткою, потрібно знати, як він звик жити в природі. Це не звичайний квітка зі звичними корінням, що живе в земному грунті. Це квітка-прищіпка, він росте в тріщинах кори дерев і скель, на болотах, а деякі види навіть під землею.

У наших будинках прижилися орхідеї фаленопсис. Вони відносяться до рослин-епіфітам. Вони невибагливі до наявності грунту і можуть рости навіть без неї в підвішеному вигляді. Але дуже вимогливі до світла і вологи, тому що їх природне середовище проживання - тропіки. Їх коріння є провідниками вологи для всієї рослини з повітря. І все-таки надлишок вологи згубний для орхідеї. В таких умовах її коріння здебільшого знаходяться у вільному від грунту стані і «рятують» всю надкорневой частина.

Які ж умови необхідно створити цього ніжному красивому квітці, починаючи з того моменту, коли він потрапляє в наш будинок?

З одного боку доглядати за орхідеєю нескладно, але вона буде вередувати, якщо ви не будете дотримуватися певних правил.

Пересадка - дуже важливий момент

Як тільки ви принесли орхідею в будинок, не поспішайте відразу ж пересаджувати її і шукати їй постійне місце. Вона повинна звикнути до нових умов проживання якомога спокійніше. Нехай побуде в тому ж горщику, і постоїть там, де немає багато світла, не жарко і немає протягів кілька днів. Поливати її поки не потрібно. І хоча багато радять не пересаджувати орхідею в інший горщик без необхідності навіть рік, буде краще все ж пересадити її днів через 5-7. Чому? Зазвичай в куплених кольорах в коренях для заощадження вологи знаходиться мох, шматочки поролону або «стаканчики», що запобігають надмірне намокання. І те й інше краще раніше видалити, щоб уникнути псування кореня.

Для пересадки потрібно прозорий горщик з отворами або скляна рівна ваза - це буде залежати від вологості приміщення, в якому буде жити ваш скарб. Як показує досвід любителів орхідей, в закритих вазах при зниженій вологості в будинку - а це зустрічається частіше - рослина краще себе почуває. Тому сьогодні розглянемо правила пересадки в горщик без отворів.

Шарами викладемо грунт: керамзит, щоб не замокати коріння (десь п'яту частину обсягу); мох сфагнум, який видаляє бактерії і утримує вологу; кора сосни в великих фракціях; спеціальний грунт для орхідей. В середину вази поміщаємо коріння квітки, закріплюємо сосновою корою, щоб він був стійким, і прокидатися ще трохи грунтом. Зверху знову кладемо кору і трохи моху, щоб запобігти пересихання.

Дуже важливо: перед посадкою перевірте коріння на відсутність гнилі і ретельно очистіть їх від колишнього грунту.

Після пересадки днів через 5 зробіть квітці тропічний душ - поставте в ванну, пролийте проточною водою літньої температури з душу листя і наповніть вазу нею, щоб просочити грунт. Через 20 хвилин повністю злийте всю воду, акуратно нахиляючи вазу і притримуючи рукою квітку. Паперовою серветкою обов'язково промокніть місця з'єднання листя і стебла. Потім поливаємо відстояною водою з додаванням половини рекомендованої норми підживлення. Наливаємо стільки, щоб покрився керамзит.

У разі якщо горщик з отворами, робимо просочення, поставивши в ємність. Коли грунт добре намокне, вода буде вільно стікати.

Такий душ можна робити кілька разів на рік.

Надалі поливати орхідею не надто часто - взимку 3-4 рази на місяць, влітку раз на 3-4 дні. Пам'ятайте, що краще пересушити, ніж переполіть.

Як створити комфорт

Температура в кімнаті повинна бути 15-18 градусів вночі і вдень до 28 градусів.

Закривайте від прямих сонячних променів, але не шкодуйте розсіяного світла.

Тримайте подалі від протягів, кондиціонерів і опалення.

Поливайте тільки грунт, не листя. При необхідності зволожуйте повітря над квіткою і листя з тильного боку.

Підгодовуйте раз в 2-3 тижні в період активності.

Пересаджувати раз 1,5-2 роки навесні або восени.

Любіть вашу красуню!

Маленький рада

Якщо орхідея при правильному догляді довго не цвіте, створіть їй стрес. Помістіть не пару тижнів в темне місце і не поливайте. Коли ви повернете її до світла і зволожите, вона вас порадує.

19/05/2017