Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Поради початківцям квітникарям | Як поводитися з квітами

Поради початківцям квітникарям | Як поводитися з квітами

Як часто буває так, що ми купуємо в магазині красиве кімнатна рослина навіть не замислюючись про його агротехніці, умовах правильного догляду і не завжди знаємо його повне біологічне назву. Турбується ми починаємо тільки в момент хвороби квітки. Щоб уникнути таких неприємних моментів ми створили статтю для всіх початківців квітникарів, які бажають уберегти своїх улюбленців від швидкої загибелі і лише примножити його прекрасні властивості.

Отже, перший важливий момент для будь-якої рослини це правильний підбір місця. В даному випадку необхідно з'ясувати світлолюбна і стійкість рослини до сонця, щоб уникнути попадання любительки сонця - герані на північну сторону, а ніжного Тіньолюбні папороті на сонячну.

Наступний момент, який необхідно враховувати - полив, тобто те, яка кількість води необхідно Вашій рослині для повноцінного росту і як регулярно його варто поливати. При нестачі води в грунті рослина не тільки не отримує необхідні поживні речовини і надалі в'яне, а ще й голодує. У разі надмірного зволоження грунту рослини страждають і задихаються, в деяких випадках починається процес гниття кореневої системи. Щоб не нашкодити своїм улюбленим кімнатним рослинам досвідчений квітникар повинен вивчити його потреби у воді і дотримуватися необхідного водного режиму.

Насправді процес поливу рослин не такий вже й простий як здається на перший погляд. Недбало вилита вода з кухля, надто холодна або не свіжа вода, а так само нерегулярний полив ведуть до загибелі рослини. Використовуйте леечку або посудину з вузькою шийкою, звідки вода буде литися тонким струменем. Так Ви зможете спостерігати за тим як швидко грунт вбирає воду і в залежності від цього контролювати процес поливу. Якщо в піддоні залишилося надто багато води - її необхідно злити.

Перед поливом бажано перевіряти грунт на сухість. Розпушувати грунт, щоб наситити її киснем, слід якомога регулярніше. Кімнатні рослини так само люблять обприскування, які слід проводити не частіше двох разів на тиждень. Рослини з бархатистими листям слід рятувати від пилу за допомогою пензлика, змоченою в теплій воді, в іншому випадку Вам не уникнути появи жовтих і білих плям на листках.

Найважливішим етапом при вирощуванні здорового кімнатної рослини є його підживлення. Тут необхідно знати які саме мінеральні добрива любить рослина, його дози і час внесення. Головне правило для всіх: підгодівля дається лише через годину після звичайного поливу.

Наступний етап - пересадка рослини. Рано чи пізно Ваш улюбленець досягає певного розміру кореневої системи, що вимагає більшого простору. В такому випадку необхідно підібрати не тільки відповідний розмір горщика, а й правильний склад грунту. Певні види рослин вимагають більш пухку і повітряну грунт, в той час як інші відчувають себе комфортно у важкій і в'язкою глині.

Пересадку слід робити лише при потребі. Вона ніяк не допоможе позбутися рослині від недуги, якщо звичайно причиною хвороби не стала неправильно підібрана або надмірно зволожений ґрунт. Занадто великий горщик призведе до закисання землі в ньому, а при його недостатньому розмірі - нестачі поживних речовин.

Існує безліч «секретів» вже досвідчених квітникарів, які здатні поліпшити процес зростання більшості рослин. Так, наприклад, шматочки деревного вугілля, які кладуть в землю або дренаж, приносять чималу користь рослині. Взимку кожна рослина вимагає якогось спокою - менше підгодівлі, рідше полив, містити при більш низьких температурах. Навчіться правильно групувати рослини: поруч ставте тільки ті горщики, рослини в яких «дружать» між собою. Так само радимо Вам обзавестися необхідним інвентарем і правильно доглядати за кожною рослиною, слідуючи нашим не складним радам. Бажаємо всім початківцям квітникарям досягти успіхів у своїй справі і дійсно полюбити те, чим Ви вже зараз плануєте займатися. Успіхів!

Також Вас може зацікавити інформація про розмноження кімнатних рослин.

12/07/2015