Доставка квітів в Київ
0
Бажання

Догляд за кімнатними квітами

Догляд за кімнатними квітами

Всі знають, що кімнатні рослини надають особливий затишок в квартирі або будинку, а так само очищають повітря. Але мало хто знає правила догляду за своїми зеленими улюбленцями, тому сьогодні ми познайомимо Вас з кількома простими «золотими правилами», дотримуючись яких Ви забезпечите довге життя і прекрасний здоровий зовнішній вигляд своїм рослинам. Всі ці правила були складені з досвіду флористів нашої служби доставки квітів.

Перш за все, необхідно підібрати правильне місце для Вашого квітки. Керуйтеся вимогами до висвітлення, вологості повітря і навіть, рівню шуму.

Найважливішим елементом при вирощуванні кімнатних рослин є полив. Завдяки воді в грунт і, отже, в саму рослину потрапляють всі необхідні мінеральні речовини. Так само вода підтримує відповідний мікроклімат навколо рослини. Через випаровування відбувається охолодження повітря, що захищає рослину від перегріву.

Перед поливом рослин дайте воді відстоятися приблизно добу. За цей час випарується вапно і випарується хлор, що зробить воду м'якшою. Вода обов'язково повинна бути кімнатної температури. Якщо через півгодини після поливу в піддоні залишається вода - злийте її, це надлишки. Кожна рослина вимагає індивідуальне кількість води і час поливу слід визначати самостійно.

Цікаво, що рослині в глиняному горщику необхідно набагато більше води, ніж в рослині в пластиковому, тому що глиняний горщик випаровує воду через свої стінки.

Завдяки процесу фотосинтезу рослини вважають «легкими планети» - вони поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень. Будь-яка рослина відчуває себе нормально в добре провітрюваному приміщенні, при цьому не варто боятися невеликих протягів - природні умови пристосували їх до них.

Коричневі кінчики листя у кімнатних рослин свідчать про знижену вологості в приміщенні. Підвищити вологість повітря можливо обприскуванням листя рослини теплою водою, бажано в ранковий час. Розпустилися квітки при обприскуванні потрібно прикривати, щоб на них не потрапила вода. Виправити сухість повітря Вам також допоможуть спеціальні пристрої, які можна купити в квіткових і будівельних магазинах.

Основні процеси життєдіяльності кімнатних рослин залежать від температурного режиму. Це так само індивідуальні вимоги, але при неправильному їх задоволенні приготуйтеся до того, що Ваше рослина перестане рости і цвісти. Запам'ятайте: чим світліше приміщення, тим більш високу температуру здатне перенести рослина. І навпаки, чим менше світла, тим менше тепла воно вимагає. У темний час доби відбувається ще один важливий процес - дихання рослин - зворотний фотосинтезу.

При недостатньому освітленні рослини (повільне зростання, пожовтіння або опадання листя) слід переставити його в більш світле місце. Так само проблема може виникнути через пил на листках або вікні, що перешкоджають попаданню світлових променів. Такий дефект можна виправити за допомогою протирання листя м'якою ганчіркою і миттям вікна. При надмірному світлі (пониклі листя навіть у денний час, жовтіють краю, листя стають коричневими і сухими - «сонячний опік») переставте рослину в більш захищене місце або опустіть жалюзі.

Для більш тривалого часу існування рослин їх слід періодично пересаджувати в горщик більшого розміру. Найкращим часом року для пересадки є весна, в такому випадку кімнатна рослина отримає досить тепла і світла. Правильна пересадка полягає в такій послідовності дій: зволожите грунт, акуратно дістаньте квітка з горщика і помістіть в новий, куди попередньо насипте трохи глиняних черепків або гальки, додайте трохи землі і добрив. Потім засипте простір, що залишився свіжою землею, акуратно приминаючи її пальцями. Шар грунту повинен не доходити до краю горщика приблизно на сантиметр.

Дотримуючись всіх цих правил, Ви зможете забезпечити своїм рослинам правильний догляд і довге життя. А вони Вас у відповідь віддячать своїм здоровим зовнішнім виглядом і прекрасними квітками! Також, Вас може зацікавити, як доглядати за зрізаними квітами.

21/04/2015